Tunus İşi Afgan Örgüsü Tığ İşi Battaniye Yapılışı

Tunus işi Afgan örgü modeli ile bebek battaniyesi örmek her ne kadar diğer modellere nazaran zor görünse de, sonuç olarak harika şeyler ortaya çıktığı için, kadınlar tarafından günümüzde sıkça tercih edilir bir hale geldi. Özellikle rengarenk tasarımlar ve iç açıcı görsellikte hazırlanan çalışmaları gördükçe, yapılan örneklerden örmek için insan kendini tutamıyor. Afgan örgüsü yani Tunus işi örgü modelleri örmek için biraz çaba sarf etmek zorundasınız. Düz modellerden ziyade, karmaşık fakat bir o kadar da harika işler yapmak için biraz uğraşmak gerekiyor. Ama sonucunda çok farklı örnekleri elinize aldığınızda buna değdiğini göreceksiniz.

Tunus işi battaniye modelleri konusunda çok fazla örnek incelemiş olabilirsiniz. Fakat bu modelleri örmek için incelemek yetmeyebilir. Çok uzman ve profesyonel değilseniz sadece modele bakarak bir şeyler çıkartamazsınız. O yüzden size bu güzel battaniyenin hem şemasını hem de nasıl başlayıp devam etmeniz gerektiğini anlatan fotoğraflar paylaşacağız.

Tunus işi Afgan örgüsü ile tığ işi harika battaniyeler yapın

Bu güzel battaniyeyi incelediğinizde, kat kat bir şekle sahip olduğunu görebilirsiniz. Daha çok balık sırtı modelini andıran ve bu modele çok benzeyen Tunus işi örgü örnekleri, her kata ayrı bir renk ile örüldüğünde çok güzel bir örgü işi ortaya çıkartıyor. Bu motifin daha çok geniş alanlarda kullanıldığını siz de fark etmişsinizdir. Çünkü küçük ve alanı dar modellerde kendini pek göstermeyecek, sıkışıp kalacak. O yüzden 1 metre ve daha üstü ölçülerde kullanmanız çok iyi olacak.

Tığ işi Afgan Tunus örgüsü battaniye nasıl yapılır?

Modelin tamamlanmış halini aşağıdaki görsellerde görebilirsiniz. Anlatımı farklı renklerde yapılmış. Hem canlı renklerde yapılan, hem de anlatımdaki mor ve yeşil renkler çok güzel. Buradaki ip tercihinizi evinizdeki renkler ile uyumlu yapabilirsiniz.

Tunus işi örgü teknikleri, sadece battaniyelerde değil, bir çok örgüde kullanılıyor. Biz de bu örneklere çok sık yer vermeye çalışıyoruz. Daha geçen günlerde size şık ve modern örgü tunus işi patik modelleri konusunda harika örnekler vermiştik. Bu örneklerle de kendinizi geliştirebilir, farklı fikirler edinebilirsiniz.

Bu örneği ilk görüyor ve yapmak için nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız eğer, sizin için onu da düşündük. Öreceğiniz bir çok modelde rahatlıkla kullanabileceğiniz güzel bir anlatım yayınladık. Tunus Afgan örgü modeli nasıl örülür? konusunda adım adım anlatımını bulabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git