Tunus İşi Örgüsünde İpler Arası Renk Değişimi Nasıl Yapılır?

Tunus işi örgü işleri arasında daha fazla tercih edilmeye başlanılan bir örgü tekniği olmuştur. Tunus işi örgü modelinin görüntüsü oldukça güzeldir. Tunus işi modelinin de kendi arasında modelleri bulunmaktadır. İster tek renk olarak da yapabileceğiniz gibi renkli renkli de örebilirsiniz. Peki tunus işin örgüde ip rengi nasıl değiştirilir ve yapılabilmektedir.

Tunus İşi Örgü Modeli İp Değişimi Nasıl Yapılır? Tunus işi yaparken renk değişiminde ip kırmadan örmek için renk değişimleri arası yakın olduğunu da ip kırarak örneğe devam etmek zordur. Hemde örgümüzün kenarlarında hoş olmayan bir görüntü oluşmasını sağlar. Bitirdiğimiz yerden ipimizi alttan geçirip ilmeğin içinden geçirerek örmeye devam ediyoruz. Her sıra başında ördüğümüz ip üste kalacak yeni ipimizi alttan alıp ilmeğin içinden geçirerek örneğimize devam ederiz.

Tunus işi örgü modeli diğer örgü modellerinden oldukça farklıdır. Örneğin renk değişimleri genellikle örneğin baş kısmında yapılır. Renk değişimi örnek ortasında yapılacaksa örnekte ip değişimi yapılacak yere kadar örülür ve sonrasında ip değişimi yapılır. Örnekte ip değişimi sırasında son ilmeğe gelindiğinde ilk renkle ikinci renk değişimi yapılarak dikiş işlemi yapılır.

Tunus İşi Örgüde Renk Nasıl Değiştirilir Videolu Anlatım

Tunus işi örgü ile renk değişimine şu şekilde devam ediyoruz .Bu işlem örgünüzün sonuna kadar devam eder. Renk konusunda tercih sizin ister çift renkle devam edebilir yada bir kaç renk birlikte kullanılarak örnek devam ettirilir. Arada ip değişimi kenardaki ip değişiminden daha zordur. Ama her örgüde olduğu gibi bu örgümüzde de el alışkanlığı örgünün daha güzel olmasını sağlayacaktır.şağıda yayınlayacağımız link sonrası tunus işinde ilmek değişimi daha anlaşılır olacaktır. Kolay gelsin.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git