Tunus İşi Patik Modelleri İçin 180 Adet Motif Örneği

Örgü modellerinde patiğin çok önemli bir yeri olduğunu hepimiz biliyoruz. Son zamanlarda ise Tunus işi örgü patik modelleri farklı ve yeni örnekleri kolay örmek açısından bizlere çok çeşitli motifler sunuyor. Patik modellerinin en büyük handikabı, bir çok çeşitli model olmasına karşın hanımların bir çoğu nedense hep aynı şekil ve üzerinden gitmeye çalışıyor. Kolay motifli Tunus patik modelleri ve örülen örnekler bu gibi durumların önüne geçilmesi için bize çok güzel seçenekler sunuyor. Farklı patikleri örmek için aslında çok fazla şeye ihtiyacınız yok. Çiçek ve buna benzer bitkileri referans alarak kendi modelinizi de çıkartabilirsiniz.

Model çıkartmak sürekli örgü ören bayanlar için çok zor değil. Bir kaç denemeden sonra artık çevrenizde gördüğünüz bir çok şeyi patik örmek için motif yapabilirsiniz. Tunus işi patikler model ve örnek çıkartıp örmek için harika seçenek. Üzerine işlenen motiflerin renk ve şekilleri tam olarak uyumlu bir görüntü sergiliyor.

Tunus işi patik örnekleri çok farklı modelleri içinde barındırıyor

Aslına bakarsanız bir konudan bu kadar çok örnek çıkartmak çok yaratıcı diyebiliriz. Yani konu dediğimiz çiçekler, dallar, yapraklar. Farklı şeylerden de örnek yapılabilir fakat Tunus işi patiklerin özelliği bu. Çiçek gibi güzel motifler orijinal örneğine sadık kalınıp aynı renk iplerle işlenerek yapılıyor. Dilerseniz çevresine veya muhtelif yerlerine çeşitli desenler de ekleyebilirsiniz. Fakat çok karmaşık görünmemesi açısından kendi taslağını korumanız önemli. Belki ince hatlarla süsleyebilirsiniz. Nasıl bir şey yaparım derseniz eğer, sizinle daha önce paylaştığımız şık ve modern örgü Tunus işi patik modelleri konusuna bahsettiğimiz gibi çok çeşitli örnekler mevcut. Bu konudan ilham alabilirsiniz.

Patik modelleri Tunus işi motiflerle çok renkli ve şık

Bizim hanımlarımızın sevdiği motifler de genellikle bunlar zaten. İğne oyası olsun, tığ işi olsun her işte bu gibi şekilleri kullanmayı bütün hanımlar olarak çok seviyoruz. Çünkü göze hoş gelen bir çiçek gördüğümüzde dayanamayıp hemen şemasını çıkartıyoruz. Zaten hoşunuza giden bir şeyin modelini çıkartabiliyorsanız çevrenizdeki her şey sizin için bir örnek. Ama, ben örgü örmeyi biliyorum, örnek çıkartamıyorum, fakat Tunus işi patik yapımına nasıl başlanır nasıl örülür bilmiyorum diyorsanız meraklanmayın. Örgüde Tunus işi patik modelleri yapımına nasıl başlanır konusunu inceleyerek bu küçük sorundan kurtulabilirsiniz.

Tunus işi patik örneklerini örmek için farklı ve kolay desenlere ihtiyacınız var

Patik örmek zaten başlı başına bir işken, zor ve örülmesi zor modeller ile uğraşmayı kimse istemez. Şekiller her ne kadar çiçek ve buna benzer doğa nesneleri olsa da yine de çok zor modeller karşımıza çıkabiliyor. Bir bakışta nasıl örüleceğini çıkartamayabilirsiniz. Bu yüzden de elinizde bir şema olması her zaman işe yarar.

Sizin için güzel ve farklı örgü modelleri ararken Sakine’nin Hayalleri Facebook sayfasına denk geldik. Gerçekten Tunus işi patik üzerine uzmanlaşmış tam bir profesyonel bir bayan. O kadar çok patik yapmış, bu patiklerin yapım şemasını çıkartmış ki, hepsi birbirinden güzel. Bu güzellikleri sizlerle paylaşmadan duramadık. Kendi sayfasını da mutlaka inceleyin. Eminiz, örüp bitirmiş olduğu patiklere bakarak hemen siz de örmek için can atacaksınız.

Tunus işi patik örneklerini örmek için ölçüler ne olmalı?

Bu sadece Tunus işi patikler için değil, öreceğiniz tüm diğer modeller için de geçerli bir soru. Doğru ve tam olarak bir model örmek için bir kılavuza ihtiyacınız var. Aşağıdaki tabloda, ayak numaralarına göre hangi uzunlukta patik örebilirsiniz tam olarak karşılığı var. Bu ölçüler, standart olarak bir patiğin hemen hemen nasıl bir ayak uzunluğuna göre örülebileceğini gösteriyor. Eğer öreceğiniz kişi yakınınızda değilse, ölçü alamıyorsanız bu tablo işinizi fazlasıyla görecek.

Sadece Tunus işi patikler örmeyin, farklı ve kolay örgü modelleri de yapın

Patik modelleri yalnızca Tunus işinden ibaret değil tabii ki. 1yumak.com kolay ve farklı örgü patik ve örgü modelleri konusunda size sürekli güncel modeller sunmaya çalışıyor. Bir çok kategoride, çok çeşitli modeller ile sizlere sürekli yenilikçi bir zihniyet aşılamaya çalışıyoruz. Çok farklı kategorilerde, çok çeşitli modeller ile yaratıcılığınızı geliştirmeye çalışıyoruz. Örneğin;

Anlatımlı örgüler

Lif modelleri

Havlu kenarı

İğne oyaları

kategorilerinde, daha önce görmediğiniz, hem açıklamaları hem de anlatımları ile beraber verilen harika modeller var. Burada bulunan bir çok örneğin motifi size ilham verecek, belki de burada bulunan bir şema ile birleştirerek harika bir patik modeli yapabileceksiniz. Farklı şeyler denemekten çekinmeyin. Model birleştirmek ve bu modelleri doğru bir şekilde örmek size fazlasıyla tecrübe kazandıracak. Örneğin, yaptığınız bir patik modeline, iğne oyaları kısmından çok hoşunuza gidecek bir deseni işleyebilecek bir fikir elde edeceksiniz. Denemeden hiç bir şey bilemezsiniz.

Tunus işi patikler örmek için kolay desen şemaları

Aşağıdaki galeride yaklaşık olarak 180 adet desen şeması var. O kadar çeşitli şeyler var ki, eminim size hitap eden bir model mutlaka vardır. Çok kolay modellerin yanı sıra, bir o kadar karmaşık ve güzel motifler arasından istediğinizi seçerek hemen örmeye başlayabilirsiniz. Bu şemalar size hem okuma, hem de kendi şemanızı çıkartmak için çok büyük tecrübeler kazandıracak. Yaptıkça işin mantığını anlayarak ilerleme kaydedeceksiniz.

Tunus işi patikleri örmek için bir çok ip rengi kullanmayı tercih edebilirsiniz. Burada ki asıl mesele, bu ipler arasındaki geçişi nasıl yapacağınız. Eğer doğru bir şekilde yapmazsanız emekleriniz boşa gidebilir. Bu yüzden, Tunus işi örgüsünde ipler arası renk değişimi nasıl yapılır? konusunu sizinle paylaştık. Bu yazıda, hem fotoğraflı olarak hem de videolu olarak bu geçişleri nasıl yapabilirsiniz ayrıntılı olarak öğrenme şansı yakalayacaksınız.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git