Türk Kahvesi Zayıflatır Mı?

Hanımların zayıflama diyetlerinin içine artık her sabah kahvaltı sonrası ve arkadaş toplantılarında içmekten zevk aldığımız türk kahvesi de katıldı. Hem keyif hem zayıflamayı kim istemez ki. Ancak unutulmaması gereken konu kahvenin şekersiz olarak tüketilmesi gerektiğidir. Şeker konularak içilen kahveden sonuç alınmaz. Türk kahvesinin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Kahve içinde bulundurduğu antioksidan sayesinde gençleştirici, hücreleri yalanmaya koruyucu etkisi de bilinmektedir. Kişiye göre değişim göstermesine rağmen günde en fazla 3 fincan kahve tüketilmesi yeterli görülmektedir. Bunun üstüne çıkılması önerilmez.


Türk kahvesini kilo vermek isteyen kişiler spora gitmeden yarım saat önce içmeleri önerilir. Bunun nedeni kahvenin yağ yakıcı özelliğinin olmasından kaynaklanmaktadır. Türk kahvesinin spor öncesi içilmesi spor esnasında adrenalin hormonunun salgılanmasını sağlayarak dolaşım sisteminin uyarılmasını ve enerji yakımını sağlamaktır. Sabahları düzenli olarak bir fincan türk kahvesi içinde bulunan kafein sayesinde metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olarak yağların vücuttan atılımını sağlar.
Bir kahve fincanı günlük içerek sadece zayıflama sağlanamayacağının bilinmesi gerekmektedir. Diyet yapmadan yanında bunu destekleyici spor yapmadan kilo verilmesi zor olacaktır.

Türk kahvesi içerek diyetle birlikte yağ yakıcı etkisinden yararlanılarak zayıflama desteklenmiş olmaktadır. Türk kahvesi sabah uyanmak için tercih edilen bir içecektir. Sabah kalktığınızda içtiğiniz bir fincan kahve sizi zinde tutmaya ve zihninizin açılmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bir gelenek olarak kahve yanında su getirmekte önemlidir. Çünkü kahve sonrası bol su içilmesi zayıflama konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle yemeklerden sonra türk kahvesi içilmesi de bağırsak sistemini etkileyeceğinden sindirime de olumlu yönde etki sağlar.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git