Türkçe Videolu Boncuklu Çiçek Oyası Yapılışı

Merhaba hanımlar. İğne oyasının daha farklı malzemeler ile yapıldığında, değişik ve güzel bir görüntüye sahip olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Çok değerli evlerimizde kullandığımız eşyaların tümü özenli ve gösterişli olmalı. Gösterişli derken bir ürünün çok fazla işlemesi olmasından bahsetmiyorum. Böyle modeller çok yoğun olduğu için zaten her yerde kullanılmaması gerekiyor. Bazı modeller sade ve zarif olmasına rağmen aynı zamanda gösterişli de görünebiliyor. İşte bugün de tam olarak tanıma uyan bir modelden bahsedeceğim. Eminim modelin ismini duyduğunuzda aklınıza türlü türlü örnek gelmiştir.

Bugüne kadar karşılaştığınızı düşünmediğim bir model olan türkçe videolu çiçek oyası yapılışını çok beğeneceksiniz. Boncuklar ve çiçeklerin muhteşem uyumu başınızı döndürmeye yetecektir. Zaten bir işlemenin içerisine boncuk girdiği zaman daha başka bir havası oluyor. Ben de boncukların ürünlere kazandırdığı güzelliği çok seviyorum. Bir de her zaman kullanılan çiçek modelleri ile birleşince vazgeçilmez bir örnek haline geliyor.

Boncuklu iğne oyası modellerini daha önce mutlaka denemişsinizdir. Eğer denemediyseniz de tam sırası. Hemen bütün malzemelerinizi ayarlayıp bu örneğin yapımına başlayabilirsiniz. Çok uğraştıran bir yapısı olmadığı için çok vaktiniz olmasa da deneyebilirsiniz.

boncuklu çiçek iğne oyası modeli yapımı detaylı anlatım

Çiçekli İğne Oyasına Boncuklar Çok Yakışıyor

Her kadının aşina olduğu iki çeşit oya modeli vardır. Bir tanesi çiçekli oya modelleri bir tanesi de boncuklu oya modelleridir. Bugün yapacağımız modelde iki farklı boncuk kullanacağız. Öncelikle modelin tam ortasında kullanmak için çok büyük olmayan inci boncuklardan almamız gerekiyor. Bir de incinin etrafını sarmak için kum boncuklar lazım olacak. Kum boncuk delikleri çok dar olduğu için bu konuda dikkatli davranmanız gerekiyor.

Bir tuhafiye dükkanına girdiğinizde çok çeşitli boncuk olduğunu göreceksiniz. Sizin alacak olduklarınızın delikleri geniş olacaktır. Bu sayede iğne geçişlerini daha rahat yapar, modeli oluştururken zorluk yaşamazsınız. Ayrıca her zaman kullandığınız oya iğnelerini bu modelde kullanmayacağız. Boncuk iğnesi olan ince iğnelerden yararlanacağız. Tabi eğer kendinize göre geliştirdiğiniz başka bir teknik varsa onu da uygulayabilirsiniz.

Boncuklu çiçek oyasını yaparken ara örnek olarak dağ şekillerinden yararlanıyoruz. Artık yeni başlayanlar bile iğne oyasından dağ yapmayı bildiği için bu modeli kolay bir şekilde oluşturabilir. İsteğe göre dağları zürafa üzerine ya da direk kumaşa yapabilirsiniz.

Boncuklu Çiçek İğne Oyası Nasıl Yapılır?

Boncuklu çiçek iğne oyası yapılışında kullanacağınız ince iğneden bahsettim. Fakat bu sırada dikkatli olmalısınız. Kumaş kenarına zürafasız model yapacaksanız iğnenin kumaş üzerinde delikler açabileceğini unutmayın. Buna göre önceden alt tabanını oluşturun.

Sizlere yardımcı olabilmek adını boncuklu iğne oyası modelleri gibi düz modelleri de paylaşmaya devam edeceğim. Her gün yeni bir model denemek için web sitemizi takipte kalın. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git