Üç boyutlu kalplerle kare bebek battaniyesi yapılışı

Battaniye, evin her yerinde kullanılabilecek çok amaçlı bir örgü modeli. Bebekler için örülen değişik örgü ve tığdan battaniyeler de aynı şekilde onların farklı kullanımı için gerekli  bir örgü modeli. Battaniye dendiğinde, yalnızca bebeklerin üstünü örten bir örü zannedilmesi çok yanlış. Artık günümüz bebeklerinin gelişim çağına doğru geçerken, eskisi gibi yöntemler uygulanmıyor. Bebeği kendi haline bırakıp, kendi kendine düşüp, kalkıp, yuvarlanması, onlara büyüme çağında oldukça faydalı birer ders oluyor. Artık çocuk her ağladığında, her zorlukla karşılaştığında ona yardım etmek, kucağa almak çok kötü bir şey olarak lanse ediliyor.

Bebeğin kendi başına hareket etmesi yerde çok daha rahat oluyor. Bunun için de bebeklerinizin altına, yumuşak bebek battaniyeleri örerek onların daha rahat hareket etmelerini sağlarken, üşümemeleri için de güzel bir önlem almış olursunuz. Onlar tatlı tatlı, kendi başlarına ve güvenli bir şekilde oynarlarken, siz de kendi işlerini yapabilir, kendinize vakit ayırabilirsiniz.

Üç boyutlu ve kabartmalı battaniye çok daha yumuşak olabilir

Yumuşak bir battaniye istiyorsanız; birincisi kullandığınız ipe dikkat edeceksiniz. İkincisi ise ördüğünüz modelin nasıl bir model olduğuna. Üç boyutlu ve kabartmalı bebek battaniye yapılışı bu yüzden önemli bir hal alıyor. Kabartma, battaniyenin daha yumuşak ve sıcak olmasını sağlayan güzel bir örgü tekniği. Özellikle örnekteki gibi kalplerle beraber yapılırsa, görünüm olarak çok daha şirin bir hal alabiliyor.

Üç boyutlu örgü bebek battaniyesi nasıl yapılır?

Gün geçtikçe hanımlar eski modellerden sıkılıp, yeni ve farklı modeller arayışına giriyorlar. Veya sevdikleri modelleri daha güzel bir hale getirmek için farklı yöntemler uyguluyorlar. Aşağıdaki videoda size oldukça güzel fikirler verecek, sadece kalp şekilde değil, aynı teknik ile farklı modeller de işleyebileceğinizi gösteren, video anlatımlı üç boyutlu battaniye yapılışını inceleyebilirsiniz. Aynı teknik ve modelde farklı çalışmalar da yapabilir, veya bu modeli farklı renklerle de uygulayabilirsiniz. Fakat pembe rengi çok tatlı ve güzel olmuş.

1yumak.com olarak bebek örgü modelleri için sürekli paylaşımlar yapıyoruz. Kolay bebek örgüleri kategorimizde oldukça güzel işler var. Mutlaka göz atın.

 

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git