Üçgen İğne Oyası Modeli Yapımı Video Anlatım

Tüm hanımların yaparken büyük keyif aldığı ve her dönem moda olarak kalacak olan üçgen iğne oyası modelini paylaşacağım. Bütün el işlerinde iğne mutlaka kullanılıyor. Bir de oyası yapılınca çok güzel görünüyor. Bir çok farklı oya modelleri mevcut. Hatta zaman ilerledikçe yenileri de üretilmeye devam ediyor. Bende bildiklerimi ve öğrenerek evimde uyguladıklarımı size de göstermek istedim. Bugün anlatacağım modelden her yerde faydalanabilirsiniz.

Artık en büyük hobilerimizden biri farklı iğne oyası modelleri yapmak oldu.  Yöresel ve ya modern şekiller nereye işlenirse işlensin son derece gösterişli ve güzel görünüyor. Eğer bu işe yeni başlayacaksanız mutlaka genel tekniklerini öğrenmeniz gerek. Belli başlı düğümleri bildikten sonra güzel modeller çıkartabilirsiniz. İğne oyası kesinlikle sıkıcı bir iş değildir. Sadece diğer el işlerine göre daha fazla vaktinizi alır. Çalışan kadınlar oya işlerini maalesef bu yüzden yapamıyor.

İğne oyaları bir çok farklı modelde kullanılıyor. Ama genelde şekiller hep birbirine benziyor. Özellikle çiçekli modellerden en az bir tanesini biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız da web sitemizde küçük bir gezintiye çıkarak kısa sürede hepsini öğrenebilirsiniz. Bu tarz modelleri birden fazla renk kullanarak yapmanız daha hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.

üçgen iğne oyası modeli yapımı videolu anlatım

Kolay Bir Şekilde Yapabileceğiniz Üçgen Modeli

Her gün farklı ve yapılışları bir o kadar kolay modellerden bahsetmeye devam ediyorum. Aşağıda paylaşmış olduğum videoda da kolay bir şekilde yapabileceğiniz üçgen modelin nasıl yapıldığını izleyebilirsiniz. Kimileri alışık olmadığı şekiller ile karşılaşınca daha zor olduğunu düşünüyor. Sadece sizin elinizin alışması zaman alacaktır. Sonrasında modelin ne kadar kullanışlı olduğunu görebilirsiniz.

Farklı deneyimler yaşamak isterseniz kendinize engel olmayın. Yani bildiğiniz bütün modeller aracılığı ile yeni bir bütün oluşturmak, özel bir model oluşturmak isterseniz yaratıcılığa ihtiyacınız vardır. Bu konuda yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız hiç vakit kaybetmeden harikalar yaratmaya başlayabilirsiniz. Taklit etmektense öz modeller oluşturmak daha iyi hissettirir. Eğer çalışmalarınızı benimle de paylaşırsanız son derece mutlu olurum.

İğne oyası üçgen modelini dilediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Yazma ve başörtülerinde, masa örtülerinde, fular uçlarında ve havlu kenarlarından birini seçebilirsiniz. Ya da hepsinin bir uyum içerisinde olmasını isterseniz aynı modeli uygulayabilirsiniz.

Üçgen İğne Oyası Modeli Yapılışı

Bu tarz modelleri yaparken birden fazla renk kullanımında fayda vardır. Her bir üçgen ayrı renkte olduğu zaman daha zarif ve hoş bir görüntü elde edersiniz. Ama kullandığınız renklerin çok yoğun olmamasına dikkat edin. Aksi taktirde gözleriniz çok yorulur ve bu renkler sizi hemen bayar. Soft renker her zaman uyumlu ve güzeldir.

Sizden gelen yoğun istekler doğrultusunda bu modeli paylaştım. Yenilerini de siz elinizdeki işleri bitene kadar siteye eklenmiş olacaktır. Bizi takipte kalırsanız daha güzel işler yapacağınızı düşünüyorum. Fikirlerinizi ve önerilerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git