Uyku Arkadaşı Amigurumi Örgü Pony Oyuncağı Nasıl Yapılır ?

Amigurumi örgü oyuncaklar şimdilerde annelerin ve özellikle kız çocuklarının dikkatini çeken renkli ve bir o kadar sevimli oyuncaklar arasında yer almaktadır. İçerisine elyaf doldurularak yapılan bir oyuncak olmasından dolayı uyku bebeği ya da oyuncağı olarak bilinmektedir. Rengarenk görüntüsü ile tüm çocuklarda neşe ve merak uyandırmaktadır.

Oyun arkadaşı arayan ve uyumakta zorluk çeken kızınız ya da oğlunuz varsa bu tür oyuncaklar örerek doğal bir uyku oyuncak ve amigurumi pony ile tanışmasını sağlayabilirsiniz. Birbirinden farklı boyaların kullanıldığı oyuncaklardan daha sağlıklı bir oyuncak elde etmek isteyenlerin en özel tercihleri olacaktır.

Peki amigurumi oyuncak pony yaparken bize gerekli olan malzeler neler olacak. Bir adet iki numara tığ, aldığı kadar elyaf, makas, pony örgü oyuncağın bedeni için iki farklı organik ip, kuyruğu ve yeleleri için de gökkuşağı renklerinden ipler yeterli olacaktır.

Pony Örgü Oyuncak Nasıl Örülür?

Pony amigurumi örgü oyuncağın ilk yapılışı sihirli halka yapılması ile gerçekleşir. Sihirli halka içerisinden başlanarak yirmi ilmeği yedi sıra örmeniz gerekir. Arkasından da iki tane örüp bir tane keserek on dört ilmek kalana kadar yirmi dört sıra örmeniz ayakların tamamlanması için yeterli olacaktır. Aynı şekilde dört parça olarak tamamlamanız gerekir. Burun kısmı da yine aynı şekilde sihirli halka ile başlanarak otuz beş ilmek on iki sıra örülür sonrasında kesme işlemlerine başlanır.

Amigurumi pony oyuncak yapımı için on iki sıra ördükten sonra dördü örülüp biri arttırılarak on iki sıra örme işlemine devam edilir. Daha sonra beş örülüp bir ilmek kesilerek sıfırlanır.

Tüm parçaları bittikten sonra elyaf yerleştirme işlemi tamamlanır. Son olarak da yeleleri renkli iplerden kesilerek pony oyuncağın kafa kısmına eklenecektir. Kuyruk kısmının sert durmasını sağlamak için ters dönen sık zincirli bir yapı örülerek kuyruk kısmına dikilmesi ile çocuklarınızın yeni ve sağlıklı oyuncağı hazır hele gelecektir.

Bu güzel oyuncağı yapmak için daa fazla detaya ihtiyacınız var ise lütfen Amigurumi oyuncak pony nasıl yapılır detaylı anlatım linkimizi ziyaret edin. Farklı ve güzel örgü oyuncaklarla tekrar 1yumak.com’ u ziyaret etmeyi ihmal etmeyin.

Kaynak ( Soruce ) : http://www.1dogwoof.com/rainbow-crochet-unicorn-pattern/

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git