Videolu kardelen motifli yeni iğne oyası yapılışı

İğne oyasında en güzel ve farklı modeller çiçek motiflerinden çıkıyor. Bir kaç farklı renk ile beraber işlenen iğne oyaları, doğru ve güzel motifler kullanılarak yapıldığında göze harika gelen şekiller ortaya çıkartabiliyorlar. Özellikle çiçekli modellerin, motifin işlemesi bittikten sonraki görüntüsü çok şık oluyor. Buradaki en önemli nokta; işlediğiniz modelin sıralı bir şekilde yapıldığını düşünürsek, aynı oranda ve aynı boydaki motiflerin uyumunu sağlamalısınız. Aksi halde çok farklı boyutlar göze hoş gelmeyebilir. Yeni iğne oyası motiflerinin yapılışı videolu anlatım olduğunda ise, eğer ilk kez karşılaştığınız bir modelse size çok yardımcı olabiliyor. Çünkü iğne oyasına ilk nasıl başlanır bilmiyorsanız, devamını getirmek de sizi epey zorlayacaktır.

Genellikle hanımların aklında yazma ve tülbent başörtüsü için farklı iğne oyası motifleri olsa da, artık iğnenin girmediği hiç bir el işi yok diyebiliriz. Bu yüzden iğne oyası modeli gördüğünüzde sadece başörtüsü olarak düşünmeyin. Aklınıza gelebilecek her şey için uygulayabilirsiniz.

Çiçek motifleri en çok tercih edilen iğne oyası modeli

İğne oyasında çok farklı şekiller ve desenler kullanılsa da, genel olarak çiçek motifleri ile yapılmış modeller çok daha revaçta. Çiçek, her şeyle uyumlu, her modele uyan güzel bir seçenek. Farklı renkler ve desenlerin bir arada olduğu, çiçek, yaprak, dal, tomurcuk gibi bir bütünü yansıtan modelleri işlediğinizde, çok güzel sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Çiçeklerin seçilmesinin bir diğer nedeni de, kolay motifli iğne oyaları olduğu için sanırım. Bir kaç çiçek modeli işledikten sonra, başka bir model işlemek zor olmayacaktır.

Çiçekli iğne oyaları en çok yazma ve havlu kenarı modellerinde kullanılıyor

Yazma ve başörtüsünde çok kullanılan çiçekler, son zamanlarda iğne oyasından yapılan havlular için de oldukça sık kullanılmaya başlandı. Güzel ve narin bir görüntü veren bu motifleri yaptıktan sonra bir çok model daha çıkartabilirsiniz. Çiçekleri değiştiripi farklı yaprak sayıları ile değişikliklere giderek de kendi modelinizi oluşturabilirsiniz.

Kardelen motifli iğne oyası yapılışı

Aşağıdaki video size bu güzel motifin nasıl yapıldığını adım adım gösterecek. Bittiğinde ise örnek fotoğraftaki gibi güzel bir çiçek motifine sahip olacaksınız. Aynı tekniği devam ettirerek istediğiniz bir şeyin kenarını oyalayabileceksiniz. Bu örnekteki gibi ve çok daha güzel modelleri anlatımlı olarak incelemek için iğne oyası kategorisini mutlaka ziyaret edin. Belki de bir kaç modeli birleştirip harika bir model ortaya çıkartabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git