Videolu Kaz Ayağı Motifli Tığ İşi Yelek Yapılışı

Yine harika bir bebek yeleği modeli. Bebek örgülerinde sevimli hayvanların çeşitli yerlerini kullanmak (özellikle ayak ve patilerini) bebekler için örülen tığ işi yelekleri farklı bir güzelliğe getiriyor. Düz, sade, sıkıcı modeller yerine biraz daha özen göstererek ve uğraş vererek çok şirin ve yeni modelleri bebek yelekleri yapımı için zaman harcayabilirsiniz. Yelek, bebekler için oldukça önem arz ediyor. Annelerin de elinin altında sürekli bulunması gereken bu kurtarıcı giysi, ister yaz olsun ister kış olsun, hem soğuk havalarda hem de sıcak havalarda küçük bedenler için olmazsa olmaz.

Anlık terleme, üşüme ve aniden gelen rüzgar gibi çeşitli şeylere karşı en pratik giysidir yelek. Altına ister badi, ister atlet giydirin, bebeğin vücut kısmının üşümemesi için, onun küçük bedeninin en önemli kısmını korumak için en ideal şey, özellikle tığdan yapılan yeni modelli bebek yelekleri diyebiliriz. Çünkü tığ ile yelek çok daha sağlam ve güzel oluyor.

Farklı modeller örmek bebek yeleklerini çok daha güzel gösteriyor

Her zaman bahsettiğimiz yegane şey; kendinizi ne kadar zorlarsanız o kadar gelişme şansınız olur. Hep aynı modelleri örüp örüp durmadan, araştırdığınız ve hoşunuza giden modelleri örmeye çalışmanız sizi daha ileriye taşıyacaktır. Sitemizde de yeni modelde bebek yelekleri ve kolayca yapılışı için bir çok video ve anlatım var. Örgü videoları kategorimizde yelekler için kullanacağınız çok değişik modellerin anlatımları sizleri bekliyor mutlaka inceleyin.

Tığ işi yelekleri süslerken farklı düğmeler kullanın

Yeleği güzel bir şekilde ördünüz ve tabii ki düğmesiz olmaz. Düğme seçimi de en az yelek modeli kadar önemli. Biçimsiz, düz, uyumsuz renklerde düğme seçerseniz, o kadar emek verdiğiniz çalışmanız bir anda bambaşka bir görüntüye bürünebilir. Tavsiyemiz; yelek modeli ile uyumlu düğme bulabiliyorsanız onları kullanın. Mesela bu örnekteki patiler gibi. Ama o kadar imkanınız yoksa, bu örnekteki gibi farklı ama uyumlu düğmeler kullanabilirsiniz.

Kaz ayağı motifli tığ ile farklı bebek yeleği yapılışı

Fotoğraftaki kullanılan ip rengi ile videodaki ipler farklı olabilir. Bu iplerin birbiri ile uyumunu sağlamak, zevkinize göre ip rengi kullanmak tabii ki sizin elinizde. Canlı ve sıcak renkler kullanmanız yeleği daha güzel bir hale getirecektir. Tavsiyemiz; modele  çok fazla renk cümbüşü yaşatmadan, farklı renkler ile boğmadan, en fazla iki renk kullanarak, farklı ve yeni modelde tığdan bebek yelekleri örmeniz. En iyi tercihi yine size bırakıyoruz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git