Yalancı Selanik Nasıl Yapılır ?

Örgü çok çeşitli model genişliğine sahip olan geleneksel olarak günümüze kadar gelen hobi çeşitlerindendir. Örgü hem ruhsal açıdan insanın rahatlamasını sağlayan bir yöntemdir. Bazı örnekler vardır. Örülmesi biraz zor olarak görülür. Bu tarz örnekleri benzerleriyle de yapabilmekteyiz.

Bunlardan biride yalancı selanik örneğidir. Örnek örüldükten sonra kendini açan bir model olduğu için yapılacak örgünün ona göre belirlenmesi önemlidir. Başlarken biraz daha küçük başlamak sizin için yeterli olacaktır. Yalancı selanik örgüsü atkı ve erkek hırkaları için oldukça tercih edilen bir modeldir.

Çok eskilerden günümüze gelen vazgeçilmez örnekler arasındadır. Peki yalancı selanik örneği nasıl örülür?
Yalancı selanik örgüsü için öncelikle gerekenler orta kalınlıkta bir iplik ve ipliğin kalınlığına göre de şişimizi hazırlıyoruz. Örülmesi oldukça rahat ve kolay bir örgüdür. Örgüye başlarken 3 ters ve 1 düz ilmekle başlanır. Örgünün arka yüzene geçildiğinde 3 ters ördüğümüz ilmeğin ortasındaki ilmek düz olarak örülür diğer yanındakiler ters olarak örülür. Örnek oldukça basit bir örnektir.

Anlaşılması kolaydır. Örgü 3 ters bir düz olarak gider. Örneğin arka yüzünde 3 ters yaptığımız ilmek ters yanındaki 1 ilmek düz olarak devam etmektedir. İlk başlangıçta biraz dikkat edilerek örüldüğünde model zaten ikinci üçüncü sıradan sonra ortaya çıkacağından örgünüz daha rahat ilerleyecektir.

Yalancı Selanik Nasıl Yapılır Ve Nasıl Örülür Videolu Anlatım

Aşağıda yayınlayacağım yalancı selanik örgü yapılışı videosundan  sonra yalancı selanik örneğinin daha rahat örebileceksiniz. Denemek isteyen ve merak eden hanımlara kolay gelsin diyorum.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git