Yaprak Modeli Örgü Lif Yapımı Videolu Anlatım

Banyonuzun ve muttağınızın vazgeçilmez bir örgü modeli olan lifler yeni ve farklı model yapılışı ile olduğu her yere başka bir hava katmaya devam ediyor. Örgü modellerini yaparken ki uyguladığınız teknikler, modelin güzelliğini bir kaç kat daha arttırıyor. Özellikle de değişik lif modelleri yeni örnekler ve anlatımı ile de çok çeşitli işler ortaya çıkabiliyor. Modelin desen kısmı aslına bakarsanız artık çok önemli değil. Bir çok kadın, her zaman ördüğü örgü modelini ana iskelete ördükten sonra, üzerine eklediği çeşitli şekilde süslemeleri yaparak, ördüğü modelin çok güzel bir örnek haline gelmesini sağlıyor.

Evet, artık trend ve moda bu şekilde hayal gücünüzdeki süslemeleri modellerinize eklemek. Aslına bakarsanız bu sizin için oldukça zaman kazandırıcı bir yöntem. Güzel bir motif ne kadar dikkat çekebilir? Elbette çok. Fakat elinize alıp modeli incelemeden ne olduğunu bilemezsiniz. Fakat iyi ve uyumlu bir süsleme tekniği uyguladığınız bir model, daha elinize almadan kendisini belli eder. İşte bu gibi modeller her zaman çok daha fazla tercih ediliyor.

Örgü lif yapımı her şekilde anlatım ile yapılıyor

İster yazılı olsun, ister resimli ya da videolu anlatım olsun, bu modelleri yapmak için sadece bir çıkış noktasına ihtiyacınız var. Ana iskeleti her zamanki gibi ördükten sonra, üzerine işleyeceğiniz modeli bulmak ve o modeli tekrar etmek, yeni desenli lifler için örnekler ve modeller yapmanız için size gerekli zemini hazırlayacak. Anlatımı olan modelleri işlemek elbette her zaman çok daha kolay. Fakat onlara kendinizden bir şeyler eklemek de en az o kadar önemli.

Videolu anlatım ile yaprak örgü lif modeli yapılışı

Anlatımlı lifler konusunda tabii ki videolu anlatımlar hepsinden çok daha fazla yararlı. Bu videolar bir de Türkçe ise, modeli yapmamanız için hiç bir neden kalmıyor. Bu konudaki yaprak modeli ile yapılmış örgü lif, üzerine işlenen küçük çiçekle ile güzel bir görüntü sağlamış. Adım adım nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan inceleyebilirsiniz.

1yumak.com yeni ve değişik lif modelleri konusunda da oldukça fazla makale paylaşarak size yardımcı olmaya çalışıyor. Elimizden geldiği kadar anlatımlı olarak paylaşmaya gayret ediyoruz. Bunlar arasında geçen günlerde paylaştığımız, eldiven şeklinde örme lif tarifi videolu anlatım konusundaki lif de çok güzel bir örnek. Mutlaka inceleyip denemelisiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git