Yemeni Kenarları İçin Bayram Şekeri Oyası

Merhaba arkadaşlar. Düz ve sade oya modellerinden çok bahsettim. Bu yazıda da farklı bir yapılış şekli olan iğne oyası bayram şekeri modelini aktaracağım. Yapılışı biraz karışık olduğu için yavaş bir şekilde işlemenizi yapmanız gerekmektedir. Diğer oya modelleri arasında farklı bir görünüm sahiptir. Bu nedenle her yerde kullanmanız uygun olmayabilir. Ama yazma kenarlarına çok yakışacak olan bu modeli tam anlamıyla öğrendikten sonra yapılışı konusunda hiçbir sorun yaşamazsınız.

Bayram şekeri diyince aklınıza direk olarak fiyonk şekilleri geliyordur. Ama bu modelde bildiğiniz fiyonklardan yararlanmayacağız. Öncelikle alt taban ipinizi seçmeniz gerekiyor. Şekil gereği çift renk kullanmanız uygun olacaktır. Yazma kenarında ilk yapılan zürafalar için genelde yeşil renk kullanılıyor. Siz de bundan yararlanabilirsiniz. Eğer yazmanız farklı bir renkteyse ona uygun ipler tercih ederseniz daha güzel ürünler elde edersiniz.

Bu modelin yapımına geçmeden önce ikinci ipinizi hazırlamanız gerekiyor. Modelin gidişatına göre uzun ve çok katlı bir ip yapacaksınız. Bunun için kapı kollarından yararlanabilirsiniz. Eğer başka metodlarınız varsa o şekilde de yapabilirsiniz. İpi hazırladıktan sonra nasıl kullanacağınızı bilememiş olabilirsiniz. Detaylı bir şekilde kullanımından bahsedeceğim.

iğne oyası bayram çiçeği modeli yapımı detaylı anlatım

Yemeni Kenarları Bayram Şekeri Oyası İle Süsleyin

Bu model için belli aralıklar ile tek tek uzun zürafa yapmanız gerekiyor. Normalden büyük yapacağınız zürafalar içinden ikinci hazırladığınız ip geçecektir. Aşağıda modelin anlatımının yapıldığı bir video paylaştım. Bu videodaki anlatımı dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra siz de evlerinizde herkesten farklı oyalar yapabilirsiniz. Eğer isterseniz kendinizden de bir şeyler katarak, örneğin daha farklı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

İğne oyası yaparken ince bir işçilik yapacağınızı unutmayın. Sabırlı ve özverili çalışmanız gerekecektir. Modelleri iyice öğrenmeli, her adımı dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Eğer tek bir yerde yanlışlık yaparsanız bütün modelin bozulmasına sebep olabilirsiniz. Sonrasında toparlamak çok zor olacaktır. Bütün emeğiniz bir anda çöpe gidebilir.

Çalışmalarınızı rahat bir ortamda yapmaya özen gösterin. Sağlık problemleri ile karşılaşmak istemiyorsanız bu ayrıntılara dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda düşük ışıkta çalışmak da çok zararlıdır. Hem modeli tam olarak göremezsiniz. Hem de gözleriniz kısa sürede yorulur. İşlemelerinizi gündüz yapmak daha yararlı olacaktır.

Bayram Şekeri Oya Örneğinin Türkçe Anlatımlı Yapılışı

Tüm direktiflere uyduktan sonra iğne oyası bayram şekeri modeli yapılışına başlayabilirsiniz. Başta karışık olan ama sonrasında rahat ilerleyen bu modeli çok seveceğinize eminim. Hızlı ilerleyen bir örnek olduğu için yapım aşamasında sıkılacağınızı düşünmüyorum.

Malzemelerinizi ve ip renklerini seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini artık biliyorsunuzdur. Eğer bu konuda danışmak istediğiniz bir konu olursa yorum yapabilirsiniz. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin diyorum. Sağlık ve sevgi ile kalın. Bir sonraki yazıda görüşmek dileği ile.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git