Yemeni Oyası Çayçiçeği Örneği Anlatımı

Merhaba arkadaşlar. Pek çok kullanım alanına ve şekline sahip olan iğne oyaları tüm hanımlar tarafından özenle yapılıyor. Zaten bu işlemede aranan en önemli özellik özenli bir şekilde yapılmasıdır. Eğer yaptığınız modele yeteri kadar özen göstermiyorsanız sonuçlarından hoşlanmayabilirsiniz. Tüm dikkatinizi toplamalı, bir işlemeye başlamadan önce hem malzeme hem de fiziki anlamda yeterli olduğunuza emin olmalısınız. Örneğin bir işlemeye başladınız. Fakat kısa bir süre ipin bittiğini gördünüz. Böyle durumlarda yeni bir ip almak, tekrar tekrar modele başlamak yorucu olacaktır.

Aynı zamanda işlemelerinizi yaparken gün içerisindeki yorgunluğunuzu ve sağlık durumunuzu da gözden geçirmeniz gerekmektedir. Eğer bel ve boyun rahatsızlıklarınız varsa kendinizi çok zorlamamaya ve rahat bir alanda çalışmaya özen gösterin. Aynı zamanda gün içerisinde çok yorulmuş olabilirsiniz. Böyle zamanlarda kendinizi daha çok yormak yerine bir süre dinlenmeyi denemelisiniz. Daha fazlasını yapma hırsı ile kendinize zarar vermemelisiniz.

Eğer kesinlikle yeterli olduğunuzu düşünüyorsanız siz de hemen iğne oyası çayçiçeği modelini yapabilirsiniz. Bu modelin en güzel yanı diğer çiçek modellerinden farklı ve daha büyük olması. Çünkü çok büyük iğne oyası modelleri maalesef yapılmıyor. Bu gibi örnekler sayesinde ürünlerin daha gösterişli olması sağlanıyor.

iğne oyası çay çiçeği modeli yapımı detaylı anlatım

Yemeni Oyası İçin Çayçiçeği Örneği Detayları

Çayçiçeği modeli için iğne oyasını görseldeki ile aynı renkte yapabilirsiniz. Ama ben her zaman çiçeklerin orijinal görüntüsüne benzemesi gerektiğini düşündüğüm için bu modeli sarı ve beyaz iplerden yapacağım. Bu sayede görenler fazla yabancılık çekmeden hangi çiçeği kendime model aldığımı farkına varacak. Tabii bu sizin hayal gücünüze göre değişebilir. Siz benim gibi düşünmeyip çok farklı renkler yapabilirsiniz.

Modele başlamadan önce zürafaları hazırlayabilirsiniz. Eğer bu sizi yoracaksa ve ya daha sade olsun istiyorsanız sadece model altına, model ile birlikte de zürafa yapabilirsiniz. Bazı teknikler kişiden kişiye değişir. Aynı zamanda ilmeklerin sayısını kendinize güvendiğiniz, güzel bir örnek çıkacağını düşündüğünüz zamanlarda arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Bu arada ipleri kullandıktan sonra makaralarınızı bir çantanın içerisine koyuyorsanız dikkatli olmalısınız. Çünkü ucu açık ipler kısa sürede karışabilir. Bir sonraki kullanımda uzun süre onlar ile uğraşırsınız. Bunun önüne geçmek amacı ile ipler makaranın etrafında dolayarak uçlarını kapatabilirsiniz.

Başörtüsü ve Yemeni İçin İğne Oyası Çayçiçeği Modeli Yapılışı

İğne oyası çayçiçeği modeli yapılışını öğrendikten sonra kullanım alanı tamamen size kalır. Dilerseniz yazma kenarlarında, başörtülerinde, mendil kenarlarında ya da herhangi bir fular ucu için bu modeli hazırlayabilirsiniz. Eğer işlemeleriniz sırasında kafanıza takılan bir şey olursa bana da danışabilirsiniz.

Model bitiminde ütü yapmayı ihmal etmeyin. Ama kullandığınız ip naylon olduğu için ütü sıcaklığını en düşük ayara getirmelisiniz. Yoksa ipler yanabilir, büzüşebilir ve bir modelin yok olmasına sebep olabilir. Bu gibi detaylara dikkat ediniz.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git