Yeni Başlayanlar İçin Hürrem Gözü İğne Oyası Modeli

Merhaba arkadaşlar. Özellikle yeni başlayanların işine yarayacak ve kendilerini geliştirmekteki ilk adım olarak görülebilecek bir modeli sizlerle paylaşmak istedim. Yeni başlayanlar için güzel bir iğne oyası modeli olan hürrem gözü modeli son derece basittir. Elinizin alışması için iyi bir pratik yöntemi olacaktır. Eğer daha önce iğne oyası ile lgilenmediyseniz ve şimdilerde bunu telafi etmek istiyorsanız kesinlikle doğru bir karar vermişsiniz. Çünkü el işleri her insanın keyifle yaptığı bir aktivitedir. Aynı zamanda çok da rahatlatıcıdır.

Bu yazıda anlattığım modeli çok kısa sürede yapabilirsiniz. Ben de ilk başladığımda bu tarz kolay yapımları denemek ile en doğrusunu yaptığımı düşünüyorum. Ayrıca bu model sadece ilk başlayanlar için değildir. Uzun süredir yapıyorsanız ve hala öğrenmediyseniz size de çok yararı dokunacaktır. Çiçek ve diğer motiflerin yanı sıra hürrem gözü modeli de oldukça gösterişli durmaktadır. Hemen iğne ve iplerinizi hazırlayın. Aynı zamanda diğer iğne oyası modelleri için de web sitemizde bir çok yazı bulunmakta.

Eğer henüz bu işlere yeni başladıysanız bazı belli başlı teknikleri ve kuralları öğrenmeniz gerekir. Öncelikle zürafa tekniği ile düğüm atmayı bilmeniz lazım. Çünkü hemen hemen her modelde ihtiyacımız olacaktır. Ardından sinek kanadı düğümünü de öğrenin. Sadece bu ikisiyle bile birbirinden güzel modeller ortaya çıkartabilirsiniz.

hürrem gözü modeli yapımı videolu anlatım

Hürrem Gözü İğne Oyası Yapımı Hakkında Detaylar

İğne oyası her şeyden önce sabır ve özveri gerektiren bir iştir. Ayrıca bugüne kadar yapılan el işleri arasında da en ince işçiliğe sahiptir. Yeni başlayanlar için iğne oyası yapmak belki biraz zahmetli olacaktır. Ama güzel olana giden yol her zaman zordur. Bu yüzden sıkılmadan ve dikkatli bir şekilde devam etmelisiniz.

Başlarda saatler süren bir işlemeyi zaman geçtikçe çok kısa sürede yaptığınızı göreceksiniz. Eliniz alıştıktan sonra yeni modelleri bile hemen öğrenebilecek hale geleceksiniz. Özellikle el sıklığınız önemlidir. Mutlaka düğümlerin sağlam olduğuna emin olmanız gereklidir. Eğer yaptıklarınızın dağıldığını ya da büzüştüğünü düşünüyorsanız ya sıkı düğüm atamadığınız için ya da modeli tutmadığınız içindir.

Oyaların çok köklü bir geçmişi olduğunu da unutmamanız gerekir. Eskiden kadınlar duygularını ifade edebilmek ve yaşadıklarının yansıması olarak oya yapardı. Hatta bazı oya isimleri yapılan yöreye göre verilmiştir. Hangi bölgede bulunduysa onunla anılmaya devam etmiştir. Sizler de bir süre sonra kendinize öz modeller yapabilirsiniz.

Tığ Oyasına Yeni Başlayanlar İçin Hürrem Gözü Oyası Yapımı ( Videolu Anlatım)

Tığ oyasına yeni başlayan hanımlar için için hürrem gözü modeli yapılışı konumuzda dikkat etmeniz gerekenlerden bahsettik. Eminim siz de bu kadar fazla model arasından hangisini yapacağınıza karar veremiyorsunuzdur. Ama hiç düşünmeden hürrem gözünden başlayabilirsiniz.

İhtişamlı ve sade olan bu model için boncuklara ihtiyacınız vardır. Boyutları küçük ve renkli boncuklar işinizi görecektir. Aynı zamanda bunun için diğer iğnelerden daha ince bir iğne kullanmanız uygun olacaktır. Şimdiden kolay gelsin.İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bu anlatımı bizimle paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git