Yeni Başlayanlar İçin İğne Oyası Yapımı Detaylı Anlatım

Tüm hanımlar el işlerini büyük bir keyif ile yapar. Bilindiği üzere örgü örmek ve oya yapmak son derece rahatlatıcı bir iştir. Tüm gün ev işlerinden ve hayatın yoruculuğundan arınmak için kendimize bu tarz hobiler ediniriz. Böylece hem yeni bir iş yapmanın mutluluğunu yaşarız. Hem de boş zamanlarımızı güzel aktiviteler ile değerlendirebilir. Eğer sizler de benim gibi düşünüyorsanız yeni modelleri öğrenmenin tam sırası. Bugün de yeni başlayanlar için iğne oyası yapımını göstereceğiz.

El işlerine henüz yeni başladıysanız hiç endişe etmenize gerek yok. Yeni başlayanlar genelde çok zahmetli bir iş olduğunu ve asla diğerleri gibi iyi işler çıkaramayacağını düşünür. Ama durum bunun ötesindedir. Sizler de gerekli teknikleri öğrendiğiniz zaman iğne oyası ve diğer oya çeşitlerini yapabilirsiniz. Bunun için motivasyona ihtiyacınız vardır. Yapabileceğinize inandığınız taktirde elinizden her iş gelecektir. Öyleyse başlamak için çok vakit kaybetmeyelim.

Hemen hemen hepimizin bildiği bir şeydir iğne oyası. Çok eski zamanlardan beri var ve her zaman da olmaya devam edecektir. Özellikle eski zamanlarda daha sık kullanılsa da şimdilerde de çoğunluğun evinde iğne oyası ile işlenmiş eşyalar vardır. Sizler de evinizin daha renkli bir hal almasını isterseniz bu anlatımdan yararlanabilirsiniz.

yeni başlayanlar için iğne oyası yapımı videolu anlatım

İğne Oyasına Yeni Başlayanlar

İğne oyasına yeni başlayanların bilmesi gereken en önemli detay el sıklığını öğrenmesidir. Yani bir kaç modelden sonra elinizin işleyişini öğrenir ve rahat teknikleri keşfedebilirsiniz. Önemli konulardan bir diğeri ise her zaman ipi sık tutmanız gerekir. Attığınız düğümlerin sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer şüphe duyarsanız iki kere düğüm atmanız yeterli olacaktır.

Öğrendiğiniz modeli yaparken geride kalan kısmın da sıkı bir şekilde tutulması gerekir. Çünkü eğer tutmazsanız bir bozukluk yaşabilirsiniz. Bu da modelin düzgün bir hal almasına engel olur. Ayrıca yeni başladıysanız farklı materyaller yardımı ile de oya yapabilirsiniz. Böylece ilk yaptıklarınız daha düzgün ve güzel görünecektir.

İğne oyasına yeni başlayanlar genelde zorluk çekmez. Ama ilk yaptıklarınızı beğenmezseniz hemen pes etmeyin. Modelde ilerledikçe geriye dönüp elleriniz ile düzeltme yapmanız gerekir. Boncuk gibi farklı şeylerden yararlanmak isterseniz de ipinize göre iğne ve boncukları tercih etmelisiniz.

Yeni Başlayanlar İçin İğne Oyası Yapımı

Yeni başlayanlar için iğne oyası yapımı aşağıda paylaşmış olduğumuz videoda açık bir şekilde anlatılmıştır. Hemen bir ip ve iğne alarak sizde işlemek istediğiniz eşyaların üzerine iğne oyası yapabilirsiniz. Özellikle bu modeli başörtülerinizde sıklıkla kullanabilirsiniz.

El işleri ile ilgili tecrübeniz yoksa ve öğrenmek istiyorsanız bunun için kurslara gitmenize gerek yok. Web sitemizde her türlü ilginizi çekecek modeller bulunmaktadır. Ayrıca aklınıza takılan soruları yorum aracılığı ile belirttiğinizde uzman ekibimiz kısa süre içerisinde dönüş yapacaktır. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin. Sağlıkla kalın.

İğne Oyası Yapım Aşaması ve Videoları’na bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git