Yeni model havlu kenarı iğne oyası yapılışı

İğne oyasında ve havlu kenarında bütün modellerin en çok aranan özelliği; yeni iğne oyası ile yapılmış havlu kenarı örnekleri kenar oyaları olması en başta geliyor. Kadınların yaptıkları modelleri geliştirmesi ve birçok modeli işlemek için daha farklı alternatifler aramasının altında, en yeni havlu kenarı oya işlemeleri yatıyor. Bu modelleri geliştirmek, farklı modeller örmek adına çok güzel işler arayan, elleri sürekli örgü tutan kadınlar bu modelleri örmek istemelerinde elbette haklılar.

İğne oyası ile kenar oyaları işlemek için havlu en güzel seçeneklerden bir tanesi. Havlunun kendi deseni varsa, bu desene göre birçok model geliştirebilirsiniz. Bu uyum açısından da oldukça önemli. Renk ve desen uyumu içinde yapacağınız havlular, birçok tek renk modele nazaran çok daha şık, güzel ve çekici olacak.

Havlu kenarı iğne oyası ile yeni modeller yapmak mümkün

Bahsettiğimiz havluların üzerine işlenen fabrikasyon desenler. Bu desenlere uyumlu, bu desenler ile birlikte sırıtmayacak kenar oyaları işlemek, havlunun çehresini değiştirerek çok güzel bir görüntü sağlayacaktır. Farklı renkler ve desenler ile çok fazla riske girmeden bu şekilde iğne ile güzel oyalar yapabilirsiniz. Birçok örgü seven kadınlar, birden fazla modeli birleştirip daha farklı tasarımlar ortaya çıkartabiliyorlar.

İğne ile havlu kenarı işlerken değişik şeyler deneyin

Bu kenarda yapıldıktan sonra tek başına kullanılmamış. Yanına sade bir motif daha eklenerek güzel bir model ortaya çıkartılmaya çalışılmış. Aynı bu model gibi bir modeli daha önce sizinle paylaşmıştık. İki başlı çiçek iğne kenar oyası anlatımı konusunda da bu şekilde bir kullanım anlatmıştık. O konuyu da inceleyebilirsiniz. Bu güzel havlu kenarı da Gülsüm hanımın elinden çıkmış. Diğer modellerini de incelemek isterseniz elişlerim Gülsüm yazarak bulabilirsiniz.

Yeni iğne kenar oyası ile havlu kenarı yapılışı

Aşağıdaki galeride adım adım anlatımlı olarak bu güzel iğne oyası havlu kenarının nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz. Başlangıcından sonuna kadar her adımda ne yapacağınız çok detaylı bir şekilde verilmiş.

Bu gibi birçok iğne oyası modeli için gönderilerimiz de oldu. Onları da kategorilerimizden inceleyebilirsiniz. Farklı farklı bir çok modelin anlatımlarını bulabilir, çeşitli işlerinizde kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git