Yeni Modelli Değişik İğne Oyası Açıklamalı

Yine Gülsüm hanımdan açıklamalı harika yeni değişik modelli iğne oyası örneği. Son zamanlarda bir standarda bağlayan iğne oyalarında, farkı teknikler denenmeye başlandı. Özellikle de yemeni ve başörtüsü için kolay iğne oyaları sürekli bir yenilik istiyor. Hanımların en çok görünen kısımları olan başlarında, hem namaz için hem de kapalı hanımların günlük kullanımı için yapılan başörtüleri kenar oyaları, çok çeşitli modelleri içinde barındırıyor. Modelleri farklı ve değişik hallere getirmek için çok çeşitli teknikler uygulayan hanımlar, bir kaç aksesuar yardımı ile de modellere renk katmaya çalışıyorlar.

Günümüzdeki iğne oyaları defalarca söylediğimiz gibi doğadan ilham alınarak yapılıyor. Özellikle en çok kullanılan motif çiçekler. Çiçeklerin her hali, her türlüsü defalarca yapılıyor ve kullanılıyor. Farklı bir model yapmak istemiyorsanız, çiçekleri çok seviyorsanız, bu yazımızdaki teknik ile onlara bir farklılık katabileceksiniz.

Yeni modelli iğne oyaları için değişik teknikler

İğne oyası işlerken, model ve desen değişikliği yapabileceğiniz gibi, var olan güzel bir modele de farklılık katabilmek için çok çeşitli teknikler geliştirebilirsiniz. Bunu, modele ek işlemeler yaparak oluşturabileceğiniz gibi, hoşunuza gitmeyen yerleri de çıkartarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu örnekte, çengelli bir iğne kullanarak ip yardımıyla kurdele tarzı güzel fikir ortaya çıkartılmış. Çiçeğin orta kısmına yapılan bu modelle, her zaman işlemekten hoşlandığınız bir iğne oyasını daha farklı bir şekle sokabilirsiniz.

Yeni iğne oyası modelleri yapmak için değişik açıklamalı anlatımlar

İğne oyası işlerken anlatımlı modeller değişik örnekler yapmak için oldukça faydalı ve yararlı oluyor. Fotoğraflı olarak anlatımlar hepsinden güzel. Aşağıdaki galeride yapılan anlatım da gerçekten harika olmuş. Bu konuda elişlerim Gülsüm hanım çok güzel işler ortaya çıkartıyor. Modelin başlangıcından sonuna nasıl yapıldığını galeriden inceleyebilirsiniz. İlk kısımları işlerken zaten hiç zorlanmadan yapabileceğinizi düşünüyoruz. Çengel iğne yardımı ile yapılan şekli oluşturmak için, ilk başlarda biraz zorlanabilirsiniz ama daha sonra eliniz alışacaktır. Renk ve ip seçimine dikkat edin. Uyumsuzluk olmaması için uyumlu renkleri tercih edin.

Bu tip örnekler ve modeller için 1yumak.com iğne oyaları kategorisinde harika işler paylaşıyoruz. Anlatımlı olan modelleri işlemek çok daha zevkli ve kolay oluyor. Geçen günlerde paylaştığımız, iğne oyası ile havlu kenarı kelebek örneği yapılışı konusunda çok şık ve güzel bir model var. Aynı bu modeldeki gibi anlatımlı bir şekilde açıklanmış. Oradaki modele de göz atıp mutlaka yapın.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git