Yıldız Modeli Örgü Nasıl Yapılır?

Örgü modelleri hakkında daha önceki bir yazımızda geçmişten bu güne kadar doğa ve ev eşyalarından esinlenerek örgülerin isimlendirildiğinden bahsetmiştik. Bu örgüde yine doğanın en güzel bölümünden gökyüzünden esinlenmiş olunan yıldız örgü tekniğinin yapılışını paylaşacağız sizlerle. Bütün örgülerdeki gibi görseli oldukça güzel bir modeldir.

Örgülerde kimi örgünün örneği önden konulurken bazı örneklerin ise arkadan konulduğunu örgü severler olarak bildiğinizi tahmin ediyoruz. İşte yıldız örgü de arkadan örnek konulan modellerdendir. Peki yıldız örgü örneğini nasıl yapabiliriz. Bunun için yazımızın devamındaki açıklamalı anlatım ve yıldız örgü anlatımlı videoyu izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Yıldız Örgü Modeli Örgü Yapılışı Detaylı Anlatım

Yıldız örgü tekniği başlanırken örneğin daha rahat oluşturulabilmesi için 4 ve 4 katları ile başlanılması önerilir. Öncelikle kenar ilmeği aldıktan sonra 3 ilmeği kesip aynı ilmeğin içinden 3 ilmek çıkartıyoruz. 3 ilmeği keserken 3 ilmeği de artırmış oluyoruz. 3 ilmeği keserken şişten çıkarmadan 1 dolayıp tekrar kestiğimiz fakat şişten çıkarmadığımız ilmeklerin içinden bir kez daha ilmek çıkartıyoruz.

Aradaki bir ilmeği ters örüyoruz yanındaki 3 ilmeği yine aynı şekilde 3 ilmeği kesip 3 ilmeği artırıyoruz. Aynı işleme örnek sonuna kadar devam ediyoruz. Örnek arka yüzde oluşuyor. Arka sırada bütün ilmekleri düz örgü örüyoruz. Eğer her defasında aynı 3 ilmeği toplarsak örnekteki modeli sağlayamayız. Tekrar örnek sırasına geldiğimizde yıldızın ortasındaki ilmek düz olarak örülecek ilmek olacak. Yani yıldızların arasında kalan ilmekler tek olacak iki yıldızın arasında kalan 3 ilmekler toplanacak. Bu örneği 1 ilmek kaydırarak yaptığımızda görsel anlamda güzel bir model çıkacak karşımıza.

Yıldız Örgü Örneği Videolu Anlatım

Detaylı anlatımdan çıkaramayan bayanlar lütfen aşağıdaki yıldız örgü modeli yapılışı videolu anlatıma dikkat edelim. Videolu anlatımdan çıkaracağınızı ve nasıl yapacağınızı öğreneceğinizi düşünüyorum. Kolaylıklar dilerim.

Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git