Yıldız Örnekli Tığ Oyası Nasıl Yapılır ?

Özellikle evde boş vakitlerinizde uyguladığınız el işleri arasında iğne oyaları ihtişamını korumaya devam ederken, modele kendinizden kattıklarınız da ayrı bir havaya sahip olmasına neden oluyor. Bu gibi el işlerinin en önemli detayı yapan kişinin işe ne kadar hakim olduğudur. Hangi model olursa olsun önemli olan sizin o modele ne katabileceğiniz ve nasıl şekil vereceğinizdir. Aynı şekilde kulanım alanlarını da belirliyor olmanız farklılıklarınızı ortaya çıkaracaktır.

İğne oyası modellerinin çok çeşitli olduğunu biliyorsunuzdur. Ama her zaman kullanılan, herkesin evinde bulunan basit modellerin aksine farklı ve daha güzel işlemeler yapmak isterseniz bu yazı sayesinde yeni bir model öğrenebilirsiniz. İğne oyası yıldız modelini çok seveceğinizi düşünüyorum. Yapılışı hem kolay hem de hızlı bir şekilde ilerliyor. Bu nedenle zorluk çekmeden ilerleyebilirsiniz.

Eğer iğne oyası yapmaya yeni başladıysanız ilmeklere çok dikkat etmeniz gerekir. Çok büyük ya da çok küçük olduğu zaman işlemeleriniz istediğiniz gibi olmaz. Bütün ilmeklerin aynı boyda olmasına özen gösterin. Zaten bu pratik yaptıkça gelişecek. Yine de ilk etapta daha dikkatli olmanızda fayda var.

iğne oyası yıldız modeli yapımı detaylı anlatım

Yıldız Modeli İçin İğne Oyası Yapılış Detayları

Bu modeli istediğiniz kumaş üzerine sonradan dikeceksiniz. Birleştirme noktalarında sorun yaşamamak için aşağıda paylaştığım videoyu dikkatli bir şekilde izlemeniz yeterli olacaktır. Yıldızı ekleyeceğiniz yerde sihirli halkadan yararlanmanız gerekecek. Böylece daha düzgün bir çalışma olacak ve bu modeli her yerde kullanabileceksiniz. Video anlatımı yapan bayan arkadaşım yazma kenarı için anlatım yapmış. Fakat her yerde uygulayabilirsiniz.

Yıldız modeli için iğne oyası yaparken sihirli halka, kirpik, zürafa ve dağ modellerinden yararlanmanız gerekecek. Eğer herhangi bir tanesini bilmiyorsanız öğrenmeniz uzun zaman almayacaktır. Zaten bu teknikeri bildikten sonra bir çok modeli yapabiliyorsunuz. Hepsinin kendine öz geçiş yerleri var. Bunlara da eliniz alıştıkça aşina olacağınıza emin olabilirsiniz.

Bu yazıdan yararlanmak isteyen hanımların bir çoğu zaten iğne oyası yapmayı biliyordur. Ben yine de yeni başlayanlar olabileceği için genel bilgilerden bahsediyorum. Eğer model üzerinde anlamadığınız bir nokta olursa ya da genel olarak sormak istediğiniz bir şeyler varsa yazıların altına yorum yapabilirsiniz.

Tığ Oyası İle Yıldız Modeli Yapımı Videolu Anlatım

Eğer boncuklu modelleri de biliyorsanız iğne oyası yıldız modeli yapılışında kullanabilirsiniz. Örneğin yıldızın orta yerine yerleştireceğiniz bir inci çok daha şık duracaktır. Bunu da deneyerek özel günler için kullanacağınız fular ya da şallara işleyebilirsiniz. Ayrıca kendinize öz teknikleri benimsemeyi de ihma etmeyin. Mutlaka daha rahat edeceğiniz yollar keşfedin ve çalışmalarınıza bu şekilde devam edin.

Eğer bu modeli daha önceden yaptıysanız ve biliyorsanız sitemiz üzerinden başka iğne oyası modellerine ulaşabilirsiniz. Sizin için sürekli yeni ve farklı modeller arayışındayım. Şimdiden tüm hanımlara kolay gelsin diyorum.

İğne Oyaları & Dantel Örnekleri’ne bizimle bu anlatımı paylaştığı için teşekkür ederiz.

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git